...
HAMİDİYE MAHALLESİ VATANDAŞLARI, SORUNLARINI BAŞKAN’A ANLATTI 5

 Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene 3. Mahalle toplantısını Hamidiye Mahallesi sakinleriyle yaptı. Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene Hamidiye Mahallesi sakinlerini ziyaret ederek sorunlarını, şikâyetlerini ve isteklerini dinledi.

Soma Belediyesi Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek başlattığı ve Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye meclis üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Manisa Büyükşehir MASKİ sorumlularının Katıldığı mahalle halkı görüşmesinde, mahalleliden gelen 3 sorun dikkat çekti.

“BÖLGESEL ISITMA SİSTEMİ MAHALLEMİZE ACİL GELMELİ”

Soma’da birçok vatandaşın memnuniyetle kullanmaya başladığı Bölgesel Isıtma sistemine, mahallelerinde talebin çok olduğunu söyleyen Hamidiye Mahallesi Muhtarı Mustafa Türkmen bu sistemin bir an önce mahallelerine de gelmesini talep etti. Başka bir sorun olarak, yağmur suyu sıkıntısını dile getiren Hamidiye Mahallesi Muhtarı, Özbek sokakta ve Çobanoğlu sokakta yağmur suyundan dolayı zaman zaman su baskını olmasından yakındı ve bu durumun çözülmesini Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene’den talep etti. Ayrıca Faik Usta mevkiine trafik düzenlemesi ve ışıklandırma yapılmasını istedi.

Araç parkı sorunundan da yakınan vatandaşlar ayrıca Soma Devlet Hastanesindeki eksik gördükleri sorunları dile getirdiler.

“HASTANEMİZDE 10 PRATİSYEN HEKİM VE 2 UZMAN GÖREVE BAŞLADI”

220 yataktan 332 yatak kapasitesine ulaşan Soma Devlet Hastanesi ile ilgili eksikliklere yanıt veren Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene eksiklerin tamamlanması için canla başla çalıştıklarını söyledi ve şunları vurguladı:

10 tane pratisyen hekim, 1 tane Kardiyoloji Uzmanı, 1 tane Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı göreve başladı. Hastanemiz malum güzel bir hastane. Hemşire, sağlık görevlisi ve doktor eksiklerini tamamlıyoruz. Bu eksiklikler tabi tüm Türkiye genelinde mevcut. Var olan sorunları çözmek için Sağlık Bakanıyla, Milletvekillerimizle görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Tabi bu sorunlar bir günde çözülecek sorunlar değil. Takiplerimiz yapıyoruz, eksiklerimizi en kısa sürede gidereceğiz”.

“HÜKÜMETİMİZ İMKÂN BULMUŞ VE BUNU HALKA HİZMET EDİLSİN DİYE SUNMUŞ”

Manisa Büyükşehir’in İlçemizde birden fazla alt yapı çalışması başlatması sonucunda oluşan problemler vatandaşı mağdur etmiş ve bu konu gündemde uzun süre tartışılmıştı. Yapılan mahalle toplantısında vatandaşlar Manisa Büyükşehir’in çalışmaları neticesinde oluşan yol sorunlarına da değindi. Bu durumu büyük bir hassasiyetle anlatan Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, vatandaştan gelen “Yazın yollar olduğu gibi toz kışın da balçık ve çamur! Soma’nın yol düzenlemesi ne zaman bitecek?” sorusuna ise; “ Şuanda Büyükşehir Belediyesi kapsamlı bir şekilde yağmur suyu projesini uyguluyor, bir taraftan da bölge ısıtma sistemi çalışmasını yürütüyor. Çalışması biten yerlerde de yollar ve kaldırımlar yeniden yapılıyor, tekrar temiz hale getiriliyor. Yapımı biten yerlerimiz ise şu şekilde; Kurtuluş Mahallesi, Nihat Danışment Mahallesi, Atatürk Caddemizin Beş Yoldan alt kısmı büyük ölçüde bitti. Fakat Adnan Menderes Caddesinde sıkıntı var. Çünkü o caddemizde çalışma devam ediyor. Keşke bunu yapmanın başka bir yolu olsaydı. Şimdi bir geçiş dönemindeyiz, Somamız daha güzel olacak”  cevabını verdi.

MASKİ tarafından yapılan kazı çalışmalarının tamamlanması dâhilinde bir daha kazı çalışmasına ihtiyaç duyulmayacağını, bütün alt yapıların yenilenmiş olacağını belirten Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, yapılan çalışmalar için çok büyük paraların harcandığını vurgulayarak ; “Bölge Isıtma Sistemi için toplam yapılan harcama 160 Trilyon civarı. Bunlar çok büyük paralar ve bizim belediyemizin bütçesi 40 Trilyon. Hükümetimiz imkân bulmuş ve bunu halka hizmet edilsin diye sunmuş. Her zaman bu paralar ele geçmez. Dünya krize girer, Ülkeler krize girer, ekonomi bir bozulur bir düzelir. Elimizde imkânımız varken gerek Manisa Büyükşehir Belediyesi gerekse MASKİ Su ve Kanalizasyon İdaresi hep birlikte eksiklerimizi giderelim. Gençlerimiz rahat etsin, bizler de yaşlılığımızda rahat edelim” açıklamasını yaptı.

“PROJELERİMİZ ADIM ADIM GERÇEKLEŞİYOR”

Tertemiz, pırıl pırıl bir şehirde yaşamanın herkesin hakkı olduğunu belirten Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene: “Ağaçları dikilmiş, yeşil alanları düzenlenmiş, kaldırımları güzel bir Soma için çalışıyoruz. Bu işler adım adım tamamlanacak. Size ait olan kaynağı size hizmet olsun diye yönlendiriyoruz. Elbette sıkıntılar var. Şehrin yorulduğunun farkındayız. Çünkü gerek Manisa Büyükşehir Belediyesi olsun gerek Soma Belediyesi olsun biranda büyük işlere giriştik. Hangi sokağa girseniz kepçe, kamyon çıkıyor; yol trafiğe kapanıyor, yeniden yapılıyor. Bunlar biraz zaman alan işler” diyerek vatandaşlardan sabırlı olmalarını istedi.

Vatandaşın 4 yıllık fakülte talebine ise bu konuda çalışmaların devam ettiğini söyleyen Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Fakülte için Turgutalp’te yerin hazır olduğunu ve görüşmelerin hızla devam edildiğinin müjdesini verdi.

 

Haber Galerisi

 
Tüm Duyuruları Göster Tüm İlanları Göster
... RESMİ MOBİL UYGULAMALARI İNDİREBİLİRSİNİZ
444 1 891 TÜM İSTEK, ŞİKAYET, SORUNLARINIZ İÇİN TALEP VE ÖNERİ BİLGİ EDİNME, ÖNERİ VE ŞİKAYET FORMU