...
SUYUN HESAPSIZ KULLANIMINA SON

FAMILY: Times New Roman; mso-bidi-font-weight: bold">Akıllı Su Sayaçları Geliyor.Soma Belediyesi Mart ayı meclis toplantısını önceki akşam Kültür parktaki toplantı salonun da gerçekleştirdi. İki gündem maddesiyle toplanan mecliste 12 gündem dışı madde de görüşüldü. Meclis üyelerine tanıtılan akıllı su sayaç kullanımı da meclisten oy birliği ile geçti. Akıllı su sayaçları kartla çalışıp, abone kullanacağı suyu önceden peşin alıp saatine yükleyebilecek. Akıllı su sayaçlarının kullanımı mecbur olmayarak, kullananlara yüzde 5 indirim yapılması da mecliste kabul edildi. Genellikle ev sahibi ve kiracılar arasında problem olan su faturaları böylelikle ortadan kalkması bekleniyor. Akıllı sayaç takarak yeni su abonesi olanlardan 56 YTL'lik depozito da alınmayacak.

 

ÖN ÖDEMELİ SİSTEM TANITIMI

 

ü       Abonelerin su kullanım miktarlarının hesaplanması ve kullanım bedelinin peşin olarak ödenmesi esasına dayanan bir ödeme sistemidir.

 

ü       Belirlenecek olan kredi yükleme merkezlerinden abonelere verilecek olan akıllı kartlara kredi yüklenerek, yine abonelerin akıllı su sayaçlarına bu kredileri yükleyerek su kullanmaları sağlanacaktır.

 

ü       Kredi bitiminde su sayacı vanasını kapatacaktır. Abone kartını tekrar sayaca taktığında, karttaki yedek kredi sayaca yüklenerek vana açılacaktır. Bu durumda abonenin yedek kredi miktarı kadar su kullanmasına izin verilecek susuz kalmaması sağlanacak ve abone, yeni kredi satın alması için ikaz edilecektir.

 

Haber Galerisi

 
... RESMİ MOBİL UYGULAMALARI İNDİREBİLİRSİNİZ
444 1 891 TÜM İSTEK, ŞİKAYET, SORUNLARINIZ İÇİN TALEP VE ÖNERİ BİLGİ EDİNME, ÖNERİ VE ŞİKAYET FORMU